סרבן הגיוס המצרי נעצר, אך יזכה לפטור משירות

>> 15 November 2010סרבן הגיוס המצרי נעצר, אך יזכה לפטור משירות
מייקל נביל סנד התראיין ל-ynet וסיפר כי הוא פרו-ישראלי ומסרב להתגייס לצבא מצרים. די היה בכך כדי להפוך אותו לאחת הדמויות המושמצות במדינה. בסוף השבע חטף אותו המודיעין המצרי רק בכדי להעניק לו פטור. "לקח לי 5 שנים להגיע לזה"


פורסם
13.11.10, 23:59

סוף טוב ללילה מסוייט: אחרי לילה קשה יכול הצעיר המצרי מייקל נביל סנד לנשום לרווחה, לפחות זמנית. סנד, פעיל ליברלי שהתראיין לאחרונה ל- ynet, לא היסס להשמיע את קולו בשנים האחרונות והצהיר כי הוא מסרב להתגייס לצבא מצרים.

ואכן, סנד לא התייצב לגיוסו שנקבע ליום שישי לפני כשלושה שבועות. אלא שאתמול (יום ו') באישון לילה וללא כל התראה מוקדמת, פשטו על ביתו סוכני המודיעין המצרי ועצרו אותו. זמן קצר אחר-כך כבר החלו חבריו לפרסם קריאות ברשת האינטרנט הקוראות לשחרורו.

"עשרה אנשי מודיעין פשטו על ביתי וחטפו אותי", סיפר סנד ל-ynet זמן קצר אחרי שהשתחרר. "לא אמרו לי מדוע נעצרתי, ולא הבנתי מי הם ומה קורה. במהרה נלקחתי למתקן בקהיר שם כבר הבנתי שנעצרתי על-ידי המודיעין המצרי".

סנד, וטרינר בן 25, הביע בראיון ל-ynet דעות שנחשבות למאד לא מקובלות במצרים. הוא הצהיר כי הוא פציפיסט התומך בשלום ומתנגד לשירות צבאי. הוא ציין כי הוא פרו-ישראלי וכי יסרב לכוון את נשקו לעבר צעיר ישראלי בן גילו הנמצא אף הוא בשירות חובה ומבקש להגן על זכותה של מדינתו להתקיים. די היה בדעות אלה כדי להביא לקריאות נאצה ולכתבות מגמתיות נגד סנד בעיתונות המצרית.

אחרי כמה שעות בהן לא ידע מה צופן לו העתיד, חלה תפנית מפתיעה בעלילה.

 "בבוקר לקחו אותי למנהלת הגיוס בקהיר, ושם הודיעו לי כי פוטרים אותי מגיוס בשל בעיות בריאות. אני אמנם סובל בעיות בלבי, אך זה לא מנע מלכתחילה את הרצון שלהם לגייס אותי. הבטיחו לי שמחר יספקו לי את המסמך הרשמי שפוטר אותי מגיוס, ואחרי שהוא יהיה בידיי לא תהיה כל בעיה, אוכל להוציא דרכון ולצאת את הארץ. אני רק מקווה שהוא אכן יהיה בידי".

בתשובה לשאלה אם הוא שמח שהצליח להשיג את מבוקשו, אמר סנד: "אני שמח מהתוצאה ואשמח עוד יותר אחרי שהמסמך יהיה בידי. לקח לי חמש שנים להגיע לכך. עם זאת, אני עצוב מעצם העובדה שנחטפתי. לא ביצעתי שום פשע. אם היו מבקשים ממני להגיע לחקירה - הייתי מגיע. אני מכבד את החוק".


0 comments:

Post a Comment

Every post represents my opinions when I wrote it, but not necessary now!
كل مقال يعبر عن آرائى فى تاريخ كتابته، و ليس بالضرورة عن أرائى حاليا

  © Blogger template Simple n' Sweet by Ourblogtemplates.com 2009

Back to TOP