נאצות במצרים נגד הפציפיסט שהתראיין ל-ynet

>> 30 October 2010


נאצות במצרים נגד הפציפיסט שהתראיין ל-ynet
דבריו של מייקל נביל-סנד, שסירב להתגייס לצבא וטען שהוא פרו-ישראלי, לא התקבלו בברכה בעולם הערבי. אתרים כינו את דבריו "רעיונות רעילים ומורדים" ו"תעמולה נוצרית", עיתונים מתחו ביקורת וכמובן שנפתחה נגדו קבוצת פייסבוק


פורסם
28.10.10, 02:21
התגובה שלא איחרה לבוא: זמן קצר לאחר הפרסום ב-ynet של הראיון עם הצעיר המצרי הפרו-ישראלי, מייקל נביל סנד, הוא זכה למטר של אש וגופרית מכלי תקשורת במצרים ומחוצה לה.

בראיון בראשית השבוע שב סנד על עמדותיו, לפיהן סירב להתגייס ביום שישי האחרון לצבא המצרי מטעמים פציפיסטיים, העיד על עצמו כי הוא תומך בישראל והטיל את האחריות לסכסוך על הצד הפלסטיני. באופן צפוי מראש - הגיעה התגובה .


העיתון המצרי "א-שורוק" הביא ביום שני תמצית מסויימת של דבריו תחת הכותרת "צעיר מצרי הביע את אהבתו לישראל והטיל על הפלסטינים את האחריות לסכסוך!". סנד עצמו זעם על הפרסום ב"א-שורוק" שכן הוא תורגם בצורה מגמתית וחלק מדבריו עווותו. הוא שלח מכתב מחאה חריף לעורך העיתון, בו טען בין היתר כי "דברי סולפו כדי להסית את דעת הקהל נגדי".

הצעיר המצרי פרסם את מכתבו בבלוג האישי שלו. "בדיווח שלכם נאמר שאני רואה בישראל 'מדינה ליברלית מודרנית בעלת אופי דתי'. אינני יודע מניין העורכת הביאה את הדברים הללו, שכן בראיון שהענקתי אמרתי שבישראל יש מגוון דתות (כפי שאכן פורסם – ר.נ). מי בדיוק אמר שיש אופי דתי לישראל? מדוע אתם מביאים דברים שלא אמרתי?". בהמשך מתרעם סנד על דברים שאמר ושהושמטו ובכלל זה "היותי פציפיסט הסבור כי שירות בצבא הוא סוג של עבדות".

אתרים אסלאמיים הלכו רחוק יותר בביקורת על סנד. ביטאון חמאס, "א-ריסאלה", דיווח לקוראיו כי "נוצרי-קופטי הביע נאמנות לישראל כדי להתחמק מגיוס".

 הדיווח מתבסס על תרגום ודיווח של אתר האינטרנט האיסלאמי, "מופכרת אל-איסלאם" שדיווח שהידיעה ב-ynet היא "ניסיון ציוני שערורייתי להפיץ את רעיונותיו של הצעיר הנוצרי". הם כינו את דבריו של סנד כ"רעיונות רעילים ומורדים" ו"תעמולה נוצרית".

דיווחים אלה ואחרים עשו כנפיים בין שורה של עיתונים ואתרי אינטרנט וגררו עימם מאות תגובות של קוראים נזעמים. במקביל נפתחה קבוצה בפייסבוק תחת הכותרת "נגד מייקל נביל סנד" ובה קישורים לראיון עמו באתר ynet באנגלית. גם הקבוצה שהקים סנד בפייסבוק עסקה רבות בפרסום ובסיקור במצרים ובעולם הערבי בעקבותיו.0 comments:

Post a Comment

Every post represents my opinions when I wrote it, but not necessary now!
كل مقال يعبر عن آرائى فى تاريخ كتابته، و ليس بالضرورة عن أرائى حاليا

  © Blogger template Simple n' Sweet by Ourblogtemplates.com 2009

Back to TOP